سونی یکی از بازیگران اصلی عرصه ی صوت و تصویر در دنیا است . این شرکت از سال ۱۹۵۵تا کنون به تولید محصولات مختلفی از جمله ؛ کامپیوترهای شخصی ، پلی استیشن ها ، دوربین های تصویربرداری ، تلویزیون ، دوربین های عکاسی دیجیتال ، گوشی های هوشمند و… پرداخته است . این شرکت از ابتدا تا امروز شش شعار تبلیغاتی برای خود برگزیده است . در سال ۱۹۵۹ و زمانی که “سونی” به عنوان یک نام تجاری معتبر مطرح شد ، شعار “Research Makes the Difference” به معنی ( تحقیقات موجب ایجاد تفاوت ها است ) در زیر لوگوی این شرکت حک شد . دهه هفتاد و هشتاد میلادی، سونی شعار “The One and Only” هم زمان باتولید محصولاتی مانند واکمن به معنای یکی و تنها را برای خود برگزید.
 
“It’s a Sony” ( این یک سونی است ) شعار بعدی شرکت سونی بود که در دهه ی نود میلادی از آن استفاده کرد و نشان از غرور و مباهات این شرکت نسبت به موفقیت های خود دارد . به این ترتیب سونی در ۱۰ سال سه بار شعار تبلیغاتی خود را تغییر داد. در سال ۲۰۰۵ شعار “like.no.other” به معنای مانند هیچ کس را انتخاب کرد که این شعار هم رضایت این شرکت نسبت به تولیدات و محصولات خود را می رساند . در سال ۲۰۰۹ با انتخاب شعار “Make.Believe” از مشتریان خواست که به این شرکت و محصولاتش اعتماد کنند . این شعار تا سال ۲۰۱۴ همچنان شعار اصلی سونی بود . سونی سپس جدیدترین شعار تبلیغاتی خود را یعنی ؛ “BE MOVED” به معنای حرکت کن را برای ورود به عرصه ای جدید معرفی کردکه آخرین شعار تبلیغاتی سونی تا به امروز می باشد و نشان ازین داشت که این شرکت قصد تغییر و تحول و حرکت رو به جلو را دارد .
 
این کمپانی جایگاه مناسبی در بین رقیبان خود داشته و با واگذاری بخش هایی که ضرر وزیان به همراه داشت و با پایین آوردن هزینه های تولید تلویزیون اوضاع مالی خود را سر و سامان داده است . تلویزیون یکی از محصولات اصلی سونی است که اکنون در وضعیت مطلوبی به سر می برد اما سونی هزینه های زیادی جهت بازگرداندن بخش تولید تلویزیون پرداخت کرد . سونی با تولید کردن تلویزیون هایِ با ارزش و پرچمدار، ضرر وارده را جبران کرد و این بخش را تا حدود زیادی از سقوط نجات داد . سونی اکنون مجدداً به صورت جدی به عرصه ی رقابت بازگشته و سهم بیشتری از بازار تلویزیون ها را از آنِ خود کرده است . با توجه به بررسی هایی که سونی از بازار تلویزیون انجام داده است، در نظر دارد با محصولات اَعلا و مقرون به صرفه ی خود، گویِ رقابت را از کمپانی هایِ رقیب برباید.
 
از نکات مهمی که شرکت های بزرگ به آن توجه دارند . نمایندگی تعمیر و فروش محصولات است . شرکت های بزرگ کار فروش و تعمیر محصولات خود را به نمایندگی های خویش در سراسر دنیا می سپارند . وجود نمایندگی های معتبر و معتمد در کشورهای مختلف ، شرکت سونی را در جهت رسیدن به اهداف بزرگش یاری خواهد کرد . نمایندگی تعمیر محصولات سونی ، با هدف کمک به مشتریان گران قدر تاسیس شد . به این ترتیب مشتریان بدون دغدغه و نگرانی می توانند محصولات خود را جهت تعمیر به نمایندگی ها بسپارند و دستگاه سونی را در صحت و سلامت کامل تحویل بگیرند . از دیگر نکات مهم در پیشبورد اهداف شرکت سونی ، نمایندگی های فروش محصولات درکشور های مختلف می باشد . شرکت سونی از طریق نمایندگی های فروش می تواند محصولات خود را به صورت اورجینال و با کیفیت در اختیار مشتریان گرامی قرار دهد

نویسنده : reza rostami ، تاریخ : دهم مرداد 1395 ، ساعت : 09:29