ایسوس یکی از مطرح ترین شرکت های تولید کننده ی رایانه و تجهیزات جنبی آن در جهان است . این شرکت به نسبت جوان بوده و تاریخ تولد آن به دوم آوریل ۱۹۹۰ باز می گردد .دفتر مرکزی شرکت ایسوس، در تایپه پایتخت تایوان قرار دارد . ASUS از چهار حرف آخر کلمه Pegasus که به معنی اسب بالدار در اسطوره‌های یونان است گرفته شده و به الهام از هنر و یادگیری اشاره دارد . ASUSتجسم قدرت، روح خلاق و پاک این موجود افسانه‌ای شاهانه و چالاک است که با هر محصول خود به بلندای کیفیت و خلاقیت صعود می‌کند. ایسوس از دیرباز تاکنون به تولید محصولات مختلفی از جمله ؛ لپ تاپ ، مادربورد ، رایانه ی شخصی ، سرور، نمایشگر کریستال ، کارت ویدیو ۳ بعدی ، روتر بی سیم ، قطعات شبکه ، ابزار جانبی و… پرداخته است .شرکت ایسوس یکی از سه تولید کننده ی برتر نوت بوک در دنیا است . علاوه براین بهترین مادربوردها ، کارت گرافیک ، تجهیزات شبکه ، تبلت توسط این شرکت ارائه می شوند . شعاری که ایسوس به آن معتقد است ؛ کیفیت و نوآوری می باشد و از بزرگترین افتخارات این شرکت ؛ دریافت ۴۵۰۰ جایزه و نشان افتخار در سال ۲۰۱۴ است . تولیدات این شرکت مجهز به پیشرفته ترین امکانات و هم گام با نیاز روز می باشد . گاهی به جای ایسوس از واژه ی آسوس برای نام بردن این شرکت استفاده می کنند . موسسین ایسوس در گذشته در شرکت ایسر فعالیت می کردند .
ایسوس در سال ۲۰۰۷ یک یارانه ی کوچک ، ارزان و سبک با عنوان (Eee PC) تولید کرد . رایانه‌ی شخصی «ای» (Eee PC) از محصولات موفق آسوس می‌باشد. این رایانه در سال ۲۰۰۷ به بازار ارائه شده و جوایز متعددی را از آن خود کرده‌است. این نوت‌بوک کوچک، برای کاربران کم تجربه رایانه که به تمام ابزارهای یک رایانه‌ی کامل احتیاجی ندارند، طراحی شد و به‌خاطر برنامه‌های سازگار با اینترنت در آن، به «نِت‌بوک» شهرت یافت. استقبال عظیم از این رایانه موجب شد دیگر شرکت ها مانند ؛ لنوو ، توشیبا ، دل ، ایسر و… به ساخت نت بوک هایی مانند این نت بوک ، روی بیاورند .
شرکت ایسوس در سال ۲۰۱۰ محصولی جدید را به سبد محصولات خود افزود ، این محصول «ای‌پَد» (EeePAD) نام داشت و از ویژگی های شگفت انگیزی برخوردار بود . در سال ۲۰۱۱ ایسوس نخستین نوت بوک سه بعدی خود را به بازار عرضه کرد .


نویسنده : reza rostami ، تاریخ : دهم مرداد 1395 ، ساعت : 09:46